O ROLLERSACH

Rollersy pasują do poniższych modeli fotelików:

AVIONAUT PIXEL
AVIONAUT ULTRALITE
AVIONAUT KITE +

BABYSAFE YORK
BABYSAFE BASSET

BESAFE IZI GO
BESAFE IZI GO MODULAR I-SIZE
BESAFE MIMA IZI GO / IZI GO MODULAR

CYBEX ATON M
CYBEX ATON Q
CYBEX ATON Q PLUS
CYBEX ATON Q I-SIZE
CYBEX CLOUD Q
CYBEX CLOUD Q PLUS
CYBEX CLOUD Z I-SIZE

JOIE I-GEMM

GB IDAN

MAXI COSI CITI
MAXI COSI CITI SPS
MAXI COSI PEBBLE
MAXI COSI PEBBLE PLUS
MAXI COSI CABRIOFIX
MAXI COSI ROCK
MAXI COSI TINCA

SAFETY 1ST ONE SAFE XT

NUNA PIPA ICON

X-LANDER BESAFE
X-LANDER X-CAR

Rollersów używamy na krótkich dystansach, najczęściej są to przejścia z samochodu do domu, w poczekalni u lekarza, na basenie w szatni, na lotnisku. Bez użycia Rollersów w tych miejscach również stawiamy fotelik na ziemi. W poczekalni w przychodni przesuwając się w kolejce niejednokrotnie schylamy się i podnosimy fotelik z maluszkiem, aby się przesunąć – wtedy nasz kręgosłup cierpi najbardziej. Mając wpięte kółka wystarczy lekko unieść fotelik za uchwyt i bez wysiłku przejechać do docelowego punktu.

Używając Rollersów na dworze często nie zdajemy sobie sprawy, że niosąc fotelik w ręku maluch jest na prawie takiej samej wysokości jak podczas przejazdu Rollersami. Proszę zobaczyć zdjęcie poniżej.

TAK, Rollersy zostały przebadane przez akredytowane laboratorium pod kątem bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 1888:2012 w zakresie zagrożeń mechanicznych, jazdy na nierównej powierzchni oraz dopuszczalnych obciążeń. Wszystkie testy przebiegły pomyślnie. Rollersy produkowane są w całości w Polsce z największą starannością.

O ŚPIWORKACH

Śpiworki występują w dwóch rozmiarach – S i M.

Rozmiar S jest przeznaczony w szczególności do fotelików samochodowych ze względu na rozmiar i kształt wkładki oraz jej grubość. Wkładka jest na tyle cienka, aby nie zabierać maluszkowi miejsca w foteliku, jest pokryta bawełną, a wewnątrz ma specjalną ażurową tkaninę dystansującą plecy dziecka żeby zapobiec poceniu się. Wkładka w śpiworku S ma 90 cm, zatem w zależności od gabarytów dziecka powinna posłużyć nam od urodzenia do ok. 18 miesięcy. Dzięki otworom na 3- i 5-punktowe pasy można używać śpiworka zarówno w foteliku jak i w spacerówce. Śpiworek nadaje się również do spacerów w gondoli.

Rozmiar M ma wkładkę długości 110 cm w całości podszytą od spodu wodoodporną tkaniną. Jest to śpiworek dla 1-4 letnich maluszków typowo do wózka spacerowego. Można go wykorzystać również na sanki 🙂 We wkładce umiejscowione są gumowe uszka, aby można było na wiosnę/lato dopiąć do niej nasz Rollersowy kocyk w rozmiarze M dostępny również w ofercie sklepu.

O PODUSZKACH

Poduszki występują w dwóch rozmiarach – S i M – jednak oba rozmiary posiadają dodatkową regulację długości tylnego zapięcia.

Rozmiar S zapewnia komfortowe warunki do drzemki dzieciom od ok. 1 roku do 2 lat. Wewnętrzny obwód poduszki to ok. 28 cm z możliwością regulacji.

Dlaczego nie warto brać większej poduszki “na zapas”? Dlatego, że poduszki mają dwie wysokości pod brodą dziecka, rozmiar M będzie dla maluszka który jest jeszcze niski i ma krótką szyję po prostu za wysoki pod brodą. Wówczas istnieje ryzyko, że poduszka będzie się rozpinała, będzie niewygodna lub główka dziecka może wpaść “do środka poduszki i zamiast brody opierać nos dziecka 🙂

Rozmiar M  zapewnia komfortowe warunki do drzemki dzieciom od ok. 2 do 6 lat. Wewnętrzny obwód poduszki to ok. 30 cm z możliwością regulacji. 

Pamiętajcie aby stosować poduszkę na gołą szyję dziecka – bez szalików i kominów.

Jeśli nie jesteście pewni rozmiaru polecamy przymierzyć poduszki w którymś z współpracujących z nami sklepów lub zawsze macie prawo odstąpienia od zakupu jeśli nie minęło jeszcze 14 dni 🙂