Czy nasz śpiworek jest odpowiedni do Twojego wózka ? Dlaczego wybrać akurat nasz produkt ?
Odpowiadamy na te i wiele innych pytań 🙂

Zakup śpiworka dla nowo narodzonego dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Który ze śpiworków jest najbardziej odpowiedni, a jednocześnie łatwy w zastosowaniu i przede wszystkim wygodny i ciepły dla dziecka? Spokojnie, mamy produkt idealny dla każdego malucha i każdego wózka 🙂

Jak ubrać niemowlaka do śpiworka / na spacer / do auta?
Nasz śpiworek jest produktem całorocznym, można go stosować zarówno podczas bardzo zimnych dni jak i kiedy za oknem jest wysoka temperatura. Śpiworek składa się z 3 elementów, oddychającej wkładki oraz 2 wymiennych kołderek – zimowej oraz letniej. W zimne dni ubieramy dziecko wedle przyjętych zasad, jedna warstwa ubrań więcej niż osoba dorosła, pamiętając o najważniejszej zasadzie bezpieczeństwa transportu niemowlaka.

Przewożąc dziecko w foteliku samochodowym nie zakładamy już kurtek ani kombinezonów (istnieje ryzyko zsunięcia się pasów z ramion dziecka) – dopinamy zimową kołderkę i gotowe 🙂 Grube wypełnienie zagwarantuje utrzymanie ciepła, natomiast wkładka wykonana z oddychającej bawełny nie spowoduje przegrzania się plecków dziecka.
Wiosną i latem stosujemy podobną zasadę ubioru co zimą – jedna warstwa ubranka więcej. W upalne dni wystarczy, że maluch ma pod pleckami wkładkę, a z góry dobrze zawsze mieć przy sobie letnią kołderkę którą w każdym momencie możemy dopiąć. Gdy temperatura wzrośnie kołderkę można odpiąć lub wywinąć nie budząc przy tym maluszka 🙂

Na jak długo starcza śpiworek ?
Śpiworek marki Rollersy ma długość aż 103 cm, może być używany do ok 18.miesiąca życia dziecka w zależności od wzrostu, a czasem śpiworek jest używany nawet do 2go roku albo nawet i dłużej jeśli maluch zechce siedzieć w wózku, a jego gabaryt pozwoli mu jeszcze zmieścić się w śpiworku:)

Czy śpiworek pasuje do każdego fotelika i wózka ?
Tak! Nasz śpiworek pasuje do każdego modelu wózka oraz do każdego modelu fotelika samochodowego zarówno tego z 3- jak i 5- punktowymi pasami 🙂 odpowiednie wykroje na pasy oraz napy umożliwiają łatwy montaż bez konieczności żmudnego przewlekania pasów przez otwory.

Dlaczego wybrać akurat wasz śpiworek ?
Śpiworek przede wszystkim jest całoroczny. Pasuje do każdego modelu fotelika 0-13kg , wózka spacerowego oraz gondoli. Posiada antypotową, przewiewną wkładkę pod pleckami dziecka z antyalergicznym wypełnieniem. Produkt składa się z 3 elementów – wkładki oraz 2 kocyków na wiosnę-lato oraz jesień-zimę. Łatwy montaż bez konieczności przewlekania pasów przez wąskie otwory. Piękna kolorystyka i wiele modeli do wyboru. Długość śpiworka to aż 103 cm a długość kołderek 68 cm – można stosować przez ok 18 miesięcy. Dodatkowe wzmocnienie pod nóżkami dziecka by delikatny materiał wkładki nie został zniszczony przez ruchy nóżkami.

Jak prać śpiworek ?
Wkładkę oddychającą powinno prać się ręcznie w delikatnym płynie, kołderki natomiast można prać w pralce w 30 stopniach i obrotach 1000. Nie wolno natomiast suszyć w suszarce bębnowej .

Czy śpiworek wkładamy NA czy POD wkładki noworodkowe ?
Należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze ! Śpiworek do fotelika 0-13kg dla noworodka wkładamy ZAWSZE pod wkładki noworodkowe! Najpierw wszystko wyciągamy z fotelika, montujemy śpiworek – poprzez włożenie go i następnie wkładamy wszystkie wkładki noworodkowe dostępne w danym modelu fotelika.

Czy śpiworek jest bezpieczniejszy od kurtki i kombinezonu ?
Zdecydowanie TAK! Przewożenie dzieci w foteliku samochodowym w kurtce lub kombinezonie jest niebezpieczne. Śpiworek posiada same zalety podczas transportu maluszka – wygoda zarówno dla dziecka jak i rodzica, brak skrępowanych ruchów maluszka które często zdarzają się w kurtkach i kombinezonach – kto z nas to lubi? Możliwość szybkiego odpięcia bądź okrycia dziecka w momencie zmiany aury pogodowej, antyalergiczne wypełnienie, przyjemne materiały, łatwość montażu! 🙂

W jaki sposób okryć głowę dziecka ? 
Istnieje możliwość uformowania i regulacji kapturka poprzez zamocowane stopery po bokach śpiworka oraz zapięcia pod szyją, formowane z kołderki. Wkładka ma kształt lekko kubełkowy co pozwala jej dopasować się do kształtu wnętrza fotelika nie powodując marszczenia się materiału i uwierania dziecka. W zimowe dni ubieramy maluchowi czapkę.

Czy kołderka może się zsunąć kiedy dziecko będzie machać nóżkami ?
NIE! Nasz śpiworek posiada mocowanie kołderki na zamki, nie ma możliwości, że maluch poprzez ruszaniem nóżkami zrzuci kołderkę bądź się odkryje 🙂 Czy to nie świetne ?

Czy oprócz śpiworka potrzebuję jeszcze dodatkową wkładkę bądź przykrycie ?
Śpiworek Rollersy jest wystarczający 🙂 Kołderki śpiworka mogą być z powodzeniem używane jako kocyki np. podczas wizyty u znajomych kiedy chcemy dziecko wyciągnąć z fotelika i położyć na kanapie na czymś miękkim i przyjemnym bądź okryć podczas drzemki. Zimowa kołderka jest pokryta wodoodpornym materiałem więc deszcz i śnieg mu nie straszny 🙂

Wstąp na nasz profil na Instagramie, żeby zobaczyć śpiworki i wiele innych gadżetów na udane podróże z maluchem!  kliknij TUTAJ

Zobacz jakie kolory śpiworków są dostępne w naszym sklepie online –> TU

Natomiast wszystkie akcesoria do wózka i nie tylko znajdziecie TU

Śpiworek małego podróżnika to idealne rozwiązanie zarówno do samochodu jak i na długie spacery. Podczas podróży samochodem wystarczy odpiąć kołderkę i dziecko jest prawidłowo zapięte pasami fotelika bezpośrednio przy ciele bez ryzyka, że pasy zsuną się z kurtki czy kombinezonu.

Otulacz do fotelika to element, który powinna zawierać wyprawka dla noworodka, gdyż ułatwia podróżowanie z dzieckiem, a dodatkowo powoduje, że maluszek jest bezpiecznie przewożony w samochodzie.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania które nie zostały zawarte powyżej zapraszamy do kontaktu 🙂 chętnie pomożemy przy wyborze śpiworka dla Państwa !
Dołącz i Ty do grona zadowolonych klientów z marki ROLLERSY 🙂

śpiworek do fotelika rollersy śpiworek do fotelika gold dust black śpiworek do fotelika reindeers