Prezent dla dziecka, ale nie zabawka – 10 propozycji

Chcesz kupić maluchowi prezent, ale nie chcesz żeby to była kolejna zabawka, którą rzuci w kąt? Zobacz jak wiele ciekawych rzeczy można przygotować samemu, żeby prezent dla dziecka był pomysłowy i dostarczył maluchowi wiele frajdy.

Często idąc na urodzinki do przedszkolaka mamy problem z zakupem odpowiedniego prezentu. Nawet jeśli znamy ulubioną bajkę dziecka łatwo powielić prezent z kimś innym kupując puzzle czy lalkę z danej serii bajek. Dlatego przygotowaliśmy dla Was serię pomysłów na prezent, który będzie oryginalny i pomysłowy. Na pewno maluch zapamięta go spośród innych otrzymanych prezentów. Proponujemy Wam stworzenie tematycznych boxów / pudeł z różnymi gadżetami w środku 🙂

Mamy dla Ciebie 10 propozycji na prezent dla dziecka:

  1. ZESTAW CZRODZIEJA / CZARODZIEJKI – przygotuj ładne zamykane pudło – można je zrobić samemu i okleić kolorowymi papierami lub kupić gotowe pudełko prezentowe. W środku będzie zestaw czarodzieja czyli np. buteleczki, flakoniki, słoiczki, pipety, piórka, brokaty, sznureczki, notes na zaklęcia, magiczny długopis, koraliki itp. Można dołożyć też barwniki spożywcze do przygotowania eliksirów i ususzone liście czy inne roślinki 🙂

  2. ZESTAW KUCHARZA – łyżki drewniane do gotowania, fartuszek dla dziecka – dostępny np. u nas w sklepie TU, czapka kucharza dla dziecka, książka kucharska dla dzieci, zestaw talerzyków i filiżanek, przyprawy, foremki do robienia kształtów z jajka sadzonego itp.

  3. TOR PRZESZKÓD DO OGRODU – kolorowe liny, znaczniki / pachołki sportowe do slalomu, drążki, pochylnie, piłki małe i duże, styropianowy samolot, ringo, boomerang, kółka do trafiania na drążki, hulahop, skakanka, rakietki do badmintona, rzutki z tarczą i wiele innych ogrodowych zabaw z których można ułożyć ciekawy do przejścia i wcale nie łatwy tor 🙂

  4. CUKIERNIA MALUCHA – zestaw do robienia ciasteczek, foremki o różnych fajnych kształtach, kubeczki na babeczki (papilotki), proszek do pieczenia, barwniki spożywcze, dekoracje do ciasteczek, wałek, silikonowa podkładka do wałkowania, fartuszek itp.

  5. MAŁY ARTYSTA –  mała drewniana sztaluga, płótno / podobrazie, farby różnego rodzaju, zestaw pędzli, zestaw kredek i mazaków, naklejki, pomponiki, sznureczki, patyczki, kleje, brokaty, linijki, kreda i tablica kredowa, wstążki, dziurkacze ze wzorkami, obrazy z cekinów, proszki holi jeśli nie boicie się ubrudzić itp.

  6. POTRAFIĘ LICZYĆ – różne rzeczy do nauki liczenia, patyczki, liczydło, kartoniki z namalowanymi działaniami, tablica kreda i gąbka, kalkulator, ćwiczenia z działaniami, zestaw linijek, ćwiczenia z zadaniami, zestawy zagadek (fajne są te do podróży), można samemu przygotować zestaw patyczków do liczenia np. w formie słomek pociętych różnokolorowych. Można samodzielnie przygotować zeszyt z rebusami i działaniami matematycznymi.

  7. NAUKOWIEC / PRZYRODNIK– tu świetnie sprawdzą się wszelkie atrybuty naukowca czyli mały mikroskop i różne rzeczy do obserwowania np. liście, globus, lupa / szkło powiększające (atrybuty detektywa przyrodnika), lornetka, kompas, książka o kosmosie, mapa nieba i gwiazd, ususzone liście, składniki do robienia tzw. “gluta” (tu może być wiele różnych wariacji łącznie z pianką do golenia i barwnikami:))

  8. FRYZJER – box może zawierać wszystko co potrzebne żeby stworzyć piękną fryzurę, szczotka do włosów, lusterko, opaski, gumki, spinki, koraliki, sztuczne warkoczyki, farbki do włosów (w drogeriach znajdziecie różnego rodzaju kolorowe sztyfty do farbowania włosów)

  9. MAŁY OGRODNIK – niech poniesie Was fantazja, w tym boxie proponujemy nasionka, cebulki kwiatów, łopatki, kopaczki/motyki, grabki, rękawiczki dziecięce do ogrodu, fartuszek, wiaderko, konewka na wodę, spryskiwacz do kwiatków itp. Prezent dla dziecka to mogą być rzeczy których sami rodzice używają. To największa frajda bawić się czymś “dla dorosłych” 🙂

  10. BOB BUDOWNICZY – ten zestaw może być boxem bardzo kreatywnym, budować można bowiem z różnych elementów, kartonu, piasku (fajnie sprawdzi się piasek kinetyczny, przydadzą się zabawkowe narzędzia lub prawdziwe śrubki i śrubokręty, kamizelka odblaskowa, kask na głowę, rękawice, miara do mierzenia, kombinerki, zestawy do tworzenia z gipsu, foremki itp.

Polecamy Wam nieszablonowe myślenie o prezentach, czasem maluch ucieszy się bardziej z czegoś przygotowanego własnoręcznie, albo z czegoś milutkiego do przytulania albo przydatnego np. śpiworek na nocowanki u kolegów i koleżanek, znajdziesz go TU. Prezent dla dziecka to świetny moment dla rodzica żeby pofantazjować, użyć wyobraźni i pokombinować co może sprawdzić, że dziecko będzie się świetnie bawiło.

Zachęcamy Was do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych. Często w stories zamieszczamy pomysły na zabawy z dziećmi 🙂 INSTAGRAM ROLLERSY

prezent dla dziecka fartuszek na dziewczynce w kuchniprezent dla dziecka fartuszek małego kucharza